NVRAM, SRAM, 1 Mbit, 128K x 8bit, Serial, SPI, DFN
Kordarv:
308.0
Minimum quantity:
308.0
Tootekood:
CY14B101Q2-LHXI
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY14B101Q2-LHXI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NVRAM, SRAM, 1 Mbit, 128K x 8bit, Serial, SPI, DFN
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Number of pins | 8 |
| Frequency | 40MHz |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 128kx8bit |
| Max operating temperature | 85°C |