Nonvolatile SRAM (NVSRAM), 4Mbit, 512K x 8bit, 25ns Read/Write, Parallel, 2.7V to 3.6V, TSOP-II-44
Kordarv:
270.0
Minimum quantity:
270.0
Tootekood:
CY14B104LA-ZS25XI
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY14B104LA-ZS25XI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Nonvolatile SRAM (NVSRAM), 4Mbit, 512K x 8bit, 25ns Read/Write, Parallel, 2.7V to 3.6V, TSOP-II-44
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | TSOP44 II |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 25ns |
| Memory organisation | 512kx8bit |
| Max operating temperature | 85°C |