IC: SRAM memory; 64kbSRAM; 8kx8bit; SOIC8; -40÷105°C; serial; 40MHz
Kordarv:
485.0
Minimum quantity:
485.0
Tootekood:
CY14MB064Q2A-SXQ
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY14MB064Q2A-SXQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: SRAM memory; 64kbSRAM; 8kx8bit; SOIC8; -40÷105°C; serial; 40MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | tube |
| Frequency | 40MHz |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 8kx8bit |