SRAM, 16 Mbit, 2M x 8bit / 1M x 16bit, 4.5V to 5.5V, TSOP-I, 48 Pins, 45 ns
Kordarv:
96.0
Minimum quantity:
96.0
Tootekood:
CY62167ELL-45ZXI
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY62167ELL-45ZXI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SRAM, 16 Mbit, 2M x 8bit / 1M x 16bit, 4.5V to 5.5V, TSOP-I, 48 Pins, 45 ns
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | TSOP48 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 45ns |
| Memory organisation | 1Mx16bit |
| Max operating temperature | 85°C |