SRAM, 4 Mbit, 256K x 16bit, 4.5V to 5.5V, TSOP-II, 44 Pins, 10 ns
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CY7C1041G-10ZSXIT
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY7C1041G-10ZSXIT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SRAM, 4 Mbit, 256K x 16bit, 4.5V to 5.5V, TSOP-II, 44 Pins, 10 ns
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | TSOP44 II |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 10ns |
| Memory organisation | 256kx16bit |
| Max operating temperature | 85°C |