SRAM, 4 Mbit, 256K x 16bit, 2.2V to 3.6V, TSOP-II, 44 Pins, 10 ns
Kordarv:
675.0
Minimum quantity:
675.0
Tootekood:
CY7C1041G30-10ZSXE
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY7C1041G30-10ZSXE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SRAM, 4 Mbit, 256K x 16bit, 2.2V to 3.6V, TSOP-II, 44 Pins, 10 ns
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...3.6V DC |
| Case | TSOP44 II |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 10ns |
| Memory organisation | 256kx16bit |
| Max operating temperature | 125°C |