Transistor: NPN / PNP; complementary pair
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DCX124EU-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DCX124EU-7-F
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN / PNP; complementary pair
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN / PNP |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | complementary, BRT |
| Current gain | 100...600 |
| Base-emitter resistor | 22kΩ |
| Base resistor | 22kΩ |