Tootekood: DG2206R-7.5-03P-14-100A(H)
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DG2206R-7.5-03P-14-100A(H)
  • Operating temperature
  • Contacts pitch
  • Electrical mounting
  • Electrical mounting
  • Connector
  • Mechanical mounting
  • Colour
  • Contact plating
  • Type of connector
  • Contact material
  • Body material
  • Flammability rating
  • Current rating
  • Number of ways
  • Type of pin configuration
  • Rated voltage
  • Spatial orientation
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB terminal block; terminal; 41A; 1kV; angled 90°
Operating temperature -40...105°C
Contacts pitch 7.5mm
Electrical mounting spring clamp, THT
Connector terminal
Mechanical mounting on PCBs
Colour green
Contact plating tinned
Type of connector PCB terminal block
Contact material copper
Body material NYLON 66
Flammability rating UL94V-0
Current rating 41A
Number of ways 3
Type of pin configuration 1x3
Rated voltage 1kV