DG2206S-7.5-03P-14-00Z(H)
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DG2206S-7.5-03P-14-00Z(H)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB terminal block; terminal; 41A; 1kV; angled; on PCBs
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 7.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 41A |
| Number of ways | 3 |
| Type of pin configuration | 1x3 |
| Rated voltage | 1kV |