Tootekood: DG2206V-7.5-03P-14-00A(H)
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DG2206V-7.5-03P-14-00A(H)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB terminal block; terminal; 41A; 1kV; straight; green
Operating temperature -40...105°C
Contacts pitch 7.5mm
Flammability rating UL94V-0
Current rating 41A
Number of ways 3
Type of pin configuration 1x3
Rated voltage 1kV