Tootekood: DG2216V-10.0-03P-14-00Z(H)
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DG2216V-10.0-03P-14-00Z(H)
  • Operating temperature
  • Contacts pitch
  • Electrical mounting
  • Electrical mounting
  • Connector
  • Mechanical mounting
  • Colour
  • Contact plating
  • Type of connector
  • Contact material
  • Body material
  • Flammability rating
  • Current rating
  • Number of ways
  • Type of pin configuration
  • Spatial orientation
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB terminal block; terminal; 76A; 600V; straight; 1x3
Operating temperature -40...105°C
Contacts pitch 10mm
Electrical mounting spring clamp, THT
Connector terminal
Mechanical mounting on PCBs
Colour green
Contact plating tinned
Type of connector PCB terminal block
Contact material copper
Body material NYLON 66
Flammability rating UL94V-0
Current rating 76A