Tootekood: DI100N10PQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DI100N10PQ
  • Mounting
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Polarisation
  • Type of transistor
  • Kind of channel
  • Drain-source voltage
  • Drain current
  • Pulsed drain current
  • Power dissipation
  • On-state resistance
  • Gate charge
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 95A; Idm: 400A; 250W; QFN5x6
Mounting SMD
Kind of package reel, tape
Polarisation unipolar
Type of transistor N-MOSFET
Kind of channel enhanced
Drain-source voltage 100V
Drain current 50A
Pulsed drain current 480A
Power dissipation 60W
On-state resistance 6.6mΩ