Tootekood: DI110N04PQ-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DI110N04PQ-AQ
  • Mounting
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Polarisation
  • Type of transistor
  • Kind of channel
  • Drain-source voltage
  • Application
  • Drain current
  • Pulsed drain current
  • Power dissipation
  • On-state resistance
  • Gate charge
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
Mounting SMD
Kind of package reel, tape
Polarisation unipolar
Type of transistor N-MOSFET
Kind of channel enhanced
Drain-source voltage 40V
Application automotive industry
Drain current 110A
Pulsed drain current 400A
Power dissipation 42W
On-state resistance 2.9mΩ