Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 80A; Idm: 380A; 200W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DIT100N10
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DIT100N10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 80A; Idm: 380A; 200W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 80A |
| Pulsed drain current | 380A |
| Power dissipation | 200W |
| On-state resistance | 9.9mΩ |
| Gate charge | 85nC |
| Heatsink thickness | ≤ 1.2mm |