Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 105A; Idm: 600A; 130W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DIT150N03
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DIT150N03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 105A; Idm: 600A; 130W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 105A |
| Pulsed drain current | 600A |
| Power dissipation | 130W |
| On-state resistance | 2.3mΩ |
| Gate charge | 38nC |
| Heatsink thickness | ≤ 1.2mm |