Transistor: N-MOSFET; unipolar; 85V; 148A; Idm: 850A; 300W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DIT195N08
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DIT195N08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 85V; 148A; Idm: 850A; 300W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 85V |
| Drain current | 148A |
| Pulsed drain current | 850A |
| Power dissipation | 300W |
| On-state resistance | 4.1mΩ |
| Heatsink thickness | ≤ 1.2mm |