Transistor: N/P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMG1016V-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMG1016V-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT563 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20/-20V |
| Drain current | 0.63/-0.46A |
| Power dissipation | 530mW |
| On-state resistance | 0.4/0.7Ω |