Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMG1026UV-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMG1026UV-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT563 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 300mA |
| Pulsed drain current | 1A |
| Power dissipation | 580mW |
| On-state resistance | 1.8Ω |