Transistor: N/P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMG6602SVTQ-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMG6602SVTQ-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT26 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | 2.7/-2.4A |
| Pulsed drain current | 25...-20A |
| Power dissipation | 840mW |
| On-state resistance | 0.06/0.095Ω |