Transistor: PNP x2; bipolar; 60V; 0.6A; 1.28W; SOT26
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMMT2907A-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMMT2907A-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP x2; bipolar; 60V; 0.6A; 1.28W; SOT26
| Mounting | SMD |
| Case | SOT26 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 1.28W |
| Pulsed collector current | 1A |
| Collector current | 600mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 50...300 |