Transistor: PNP x2; bipolar; 40V; 0.2A; 225mW; SOT26; common base
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMMT3906-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMMT3906-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP x2; bipolar; 40V; 0.2A; 225mW; SOT26; common base
| Mounting | SMD |
| Case | SOT26 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Semiconductor structure | common base |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 225mW |
| Collector current | 200mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...300 |