Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMN2020LSN-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMN2020LSN-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SC59 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 4.5A |
| Pulsed drain current | 30A |
| Power dissipation | 610mW |
| On-state resistance | 20mΩ |