Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMN3067LW-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMN3067LW-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 2.1A |
| Pulsed drain current | 10A |
| Power dissipation | 500mW |
| On-state resistance | 67mΩ |