Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DMP3098LQ-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DMP3098LQ-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | -2.9A |
| Pulsed drain current | -11A |
| Power dissipation | 1.08W |
| On-state resistance | 70mΩ |