Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 0.7A; 1.6W; SOT89-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DN2450N8-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: DN2450N8-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 0.7A; 1.6W; SOT89-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | depleted |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 230mA |
| Power dissipation | 1.6W |
| On-state resistance | 10Ω |