Transistor: N-MOSFET; unipolar; 700V; 0.5A; 2.5W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DN2470K4-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: DN2470K4-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 700V; 0.5A; 2.5W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | depleted |
| Drain-source voltage | 700V |
| Drain current | 170mA |
| Pulsed drain current | 500mA |
| Power dissipation | 2.5W |
| On-state resistance | 42Ω |