Transistor: N-MOSFET; unipolar; 300V; 0.2A; 1.6W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DN2530N3-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: DN2530N3-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 300V; 0.2A; 1.6W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | depleted |
| Drain-source voltage | 300V |
| Pulsed drain current | 500mA |
| Power dissipation | 1.6W |
| On-state resistance | 12Ω |