Transistor: N-MOSFET; unipolar; 350V; 0.18A; 360mW; SOT23-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DN3135K1-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: DN3135K1-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 350V; 0.18A; 360mW; SOT23-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | depleted |
| Drain-source voltage | 350V |
| Pulsed drain current | 300mA |
| Power dissipation | 360mW |
| On-state resistance | 35Ω |