Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DSS20200L-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DSS20200L-7
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1.2W |
| Pulsed collector current | 4A |
| Collector current | 2A |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 20V |