Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DXT2010P5-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DXT2010P5-13
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | PowerDI®5 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 3.2W |
| Pulsed collector current | 20A |
| Collector current | 6A |
| Quantity in package | 5000 |
| Frequency | 130MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 20...300 |