Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DXTA42-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: DXTA42-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1W |
| Collector current | 500mA |
| Quantity in package | 2500 |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 25...40 |