Tootekood: F380J476MSAAH1
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: F380J476MSAAH1
  • Mounting
  • Case
  • Type of capacitor
  • ESR value
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum-polymer; 47uF; 6.3VDC; S; 0805; ESR: 150mΩ; SMD
Mounting SMD
Case S
Operating voltage 6.3V DC
Case - inch 805
Operating temperature -55...105°C
Tolerance ±20%
Capacitance 47µF
Case - mm 2012
Type of capacitor tantalum-polymer
ESR value 150mΩ