IGBT Module, Four Pack, 100 A, 3.2 V, 500 W, 125 °C, Module
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
F475R12KS4BOSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: F475R12KS4BOSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IGBT Module, Four Pack, 100 A, 3.2 V, 500 W, 125 °C, Module
| Case | AG-ECONO2-6 |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | EconoPACK™ 2 |
| Power dissipation | 500W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Topology | IGBT half-bridge x2, NTC thermistor |
| Collector current | 75A |
| Max operating temperature | 125°C |