Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FCB070N65S3
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FCB070N65S3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 44A |
| Power dissipation | 312W |
| On-state resistance | 70mΩ |