Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FCB20N60FTM
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FCB20N60FTM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SuperFET® |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 12.5A |
| Power dissipation | 208W |
| On-state resistance | 190mΩ |