Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FCH104N60F
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FCH104N60F
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 24A |
| Power dissipation | 357W |
| On-state resistance | 104mΩ |