Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FD300R06KE3
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: FD300R06KE3HOSA1
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; screw
| Case | AG-62MM-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Application | Inverter |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 300A |