Transistor: N/P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDC6327C
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDC6327C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SuperSOT-6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20/-20V |
| Drain current | 2.7/-1.9A |
| Power dissipation | 960mW |
| On-state resistance | 0.13/0.27Ω |
| Kind of transistor | complementary |