Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDMC86139P
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDMC86139P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | WDFN8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -100V |
| Drain current | -15A |
| Power dissipation | 40W |
| On-state resistance | 104mΩ |