Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDN5632N-F085
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDN5632N-F085
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SuperSOT-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | 1.7A |
| Power dissipation | 1.1W |
| On-state resistance | 135mΩ |