Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDP083N15A-F102
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDP083N15A-F102
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 83A |
| Power dissipation | 294W |
| On-state resistance | 8.3mΩ |