Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDPF12N60NZ
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDPF12N60NZ
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | UniFET™ |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 7.2A |
| Power dissipation | 240W |
| On-state resistance | 650mΩ |