Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDPF18N50T
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDPF18N50T
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | UniFET™ |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 10.8A |
| Power dissipation | 38.5W |
| On-state resistance | 265mΩ |