Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FDT1600N10ALZ
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FDT1600N10ALZ
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 3.5A |
| Power dissipation | 10.42W |
| On-state resistance | 160mΩ |