IGBT Module, Dual, 275 A, 3.2 V, 1.4 kW, 125 °C, Module
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FF200R12KS4HOSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: FF200R12KS4HOSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IGBT Module, Dual, 275 A, 3.2 V, 1.4 kW, 125 °C, Module
| Case | AG-62MM-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Power dissipation | 1.4kW |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 400A |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Collector current | 200A |
| Max operating temperature | 125°C |