Tootekood: FFC2A32-30-T
Tootja: Global Connector Technology (GCT)
Tootja tootekood: FFC2A32-30-T
  • Operating temperature
  • Kind of package
  • Electrical mounting
  • Contact plating
  • Type of connector
  • Number of pins
  • Contact material
  • Body material
  • Flammability rating
  • Maximum current
  • Quantity in package
  • Rated voltage
  • Ribbon cable pitch
  • Connector variant
  • Spatial orientation
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC (FPC); vertical; PIN: 30; ZIF; SMT; 30V; 0.5A; tinned
Operating temperature -25...85°C
Kind of package cut from reel
Electrical mounting SMT
Contact plating tinned
Type of connector FFC (FPC)
Number of pins 30
Contact material phosphor bronze
Body material LCP
Flammability rating UL94V-0
Maximum current 500mA
Quantity in package 1200
Rated voltage 30V