Transistor: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FGD3050G2
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGD3050G2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Power dissipation | 150W |
| Gate-emitter voltage | ±10V |
| Collector current | 27A |
| Gate charge | 22nC |
| Collector-emitter voltage | 500V |