Transistor: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FGH25T120SMD-F155
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGH25T120SMD-F155
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 214W |
| Gate-emitter voltage | ±25V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 225nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |