Transistor: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FGH75T65UPD
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGH75T65UPD
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 187W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 225A |
| Collector current | 75A |
| Collector-emitter voltage | 650V |