Transistor: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FGHL40T120RWD
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGHL40T120RWD
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 300W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 120A |
| Collector current | 40A |
| Gate charge | 174nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |